Hakkımda

Hayat, bir masal gibi… Başlangıcından sonuna kadar akışını bilmediğimiz, fikir ürettiğimiz, ön görüde bulunduğumuz, sürprizlerle dolu, kahramanlarını hayranlıkla hayal gücümüzde çizdiğimiz ama hep mutlu son olmasını istediğimiz bir masal.

Masalın içinde o kadar çok karakter vardır ki, bazen kendinizin masalın kahramanı olduğunuzu unutursunuz. Hayatın size getirdikleri bir kıvılcım, bir negatiflik, bir pozitif olay, bir söz, bir bakış, edindiğiniz tecrübeler bazen size bir ateş olur. O ateş, size sadece bir masalın değil gerçek bir hikayenin kahramanı olabileceğinizi hatırlatır.

Ve işte, gerçek hikayeler o zaman başlar. Yeni bakış açıları getirerek yeni okuyuculara ulaşabileceğiniz gerçek hikayeler…

Marka, iletişim, pazarlama, reklam, strateji, satış ve pazarlama ile yoğurulmuş 25 yılın üzerinde zengin bir deneyimle başka masalların kahramanlarına yol göstermek, stratejiler üreterek markalaşma serüvenlerine katkıda sağlamak için yeni hikayeler yazıyoruz. Tek bir farkla… Bu hikayeler, Gerçek!

İletişim biliminin ışığında ‘at gözlüğü’nü çıkartarak vizyonunuzu nasıl geliştireceğinizi, ufkunuza ne kadar yakın olabileceğinizi, markanın hedef kitleye kattığı değerin ne kadar önemli olduğunu ve bunun için nasıl stratejilere başvurmamız gerektiğini göstermekten öte bu sürecin ruhuna dokunmak ve bu ruhla markaların hikayelerine dokunmak… İşte bu!

Ruha Dokunuşlar

Hayatımızın özü, aslında ruhtur. Önce kendi ruhumuza sonra da çevremizdeki insanların ruhuna dokunabiliyorsak yaşayabiliyoruz, yaşatabiliyoruz demektir. Markaların da kendi içinde yaşattığı ruhları vardır. Bu ruh, ürün/hizmet ve hedef kitle arasındaki bağı kurar, ayakta tutar ve güçlendirir. Markanın ruhu da hedef kitlenin ruhuna dokunmalıdır. Marka stratejisi, iki ruhun da kesişmesini, etkileşime girmesini ve sonunda eyleme dönüşmesini sağlamalıdır.

Aklı Selim Hareketler

Gelişi güzel değil, aklı selim hareketler markaya değer katar. Günü birlik değil, kısa, orta ve uzun vadeli stratejiler markayı büyütür. Aklı selim hareketler, algılara ve ilişkilere yön vererek tutarlı ve etkileşimli marka stratejisi oluşumunu sağlar.

İşte bu dediğim andan itibaren 25 yıllık masal serüvenin içinde ruhuna dokunduğum sektörler; Perakende Sektörü, Sağlık Sektörü, Tarım Sektörü, Eğitim Sektörü, Kişisel Markalar, Startup Anatolia ve sayısız projeler.

Bu serüvende Kurumsal Marka Yöneticiliği’nde edindiğim deneyim ve birikimlerimi yeni markaların hikayelerine aktarmak üzere marka yönetimi ve stratejik pazarlama konusunda Marka Strateji Danışmanlığı yapıyorum.

Nesrin Çağdaş Kimdir?

Ben Nesrin Çağdaş, Marka Strateji Danışmanıyım. Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldum ve 1997 yılından beri kurumların markalaşma ve pazarlama süreçlerin yönetiminde aktif olarak rol aldım. Perakende ve sağlık sektörlerinde ağırlıklı olmak üzere reklam, pazarlama, halkla ilişkileri, basın yönetimi, kriz yönetimi, medya planlama ve satın alma süreçlerini kapsayacak 360° marka yönetimi ile ulusal kurumlarda yöneticilik görevlerini üstlendim. 20 yıllık kurumsal hayat serüveninden sonra deneyimlerimi ve bitmek bilmeyen heyecanımı Marka Strateji Danışmanlığı ile devam ettirmek istedim.

Yaklaşık 5 yıldır, birçok kurum ve kişiye marka strateji danışmanlığı yolculuğunda markalarla birlikte yeni hikayeler yazıyorum.

Belki bir gün sizinle de hikayelerimiz kesişir.

Sevgilerimle,

Nesrin Çağdaş

Marka Strateji Danışmanı

Call Now Button
×